Професійне кредо за яким працює методичне об'єднання:
"Якщо ми навчатимемо сьогодні так, як навчали вчора, то вкрадемо в дитини завтра"
Конфуцій

Сторінка для батьків




 Лист,
 який я хотіла би надіслати 
всім батькам в період карантину
Саме його надіслала батькам 
директорка британської школи:

         "Тепер вам треба займати своіх дітей різними заняттями . У вас в планах години навчання, включно з онлайн активностями, науковими експериментами і читанням книжок. Але є одне але...

  1. Наші діти теж злякані, як і ми зараз. Вони не тільки чують все, що навколо відбувається, але й відчувають нашу постійну тривогу. Вони ніколи раніше такого не відчували і не бачили. І хоч ідея не ходити в школу місяць звучить класно, вони напевно уявляють собі літні канікули, а не реальність із ув‘язнення вдома, не зустрічаючись із друзям.
    В наступні тижні ви помітите зміни в поведінці дітей. Тривогу, злість, протести, через те, що вони не можуть жити нормальним життям. Вони будуть суперечити, виносити мозок і бунтувати весь цей час. Це нормальна і очікувана поведінка в таких умовах.
    Все, що дітям зараз потрібно - комфорт і любов. Відчути, що все налагодиться і буде в порядку. Значить в такі моменти забувайте про графік і навчання, залізьте під ковдру і поваляйтесь разом, пообнімайтесь. Почніть читати якусь книжку разом, як родина. Спечіть печиво чи намалюйте картинку.
    Не переживайте, що діти відстануть від програми. Всі діти зараз в одному човні і врешті буде все ок. Коли ми повернемось у класи, то ми все відкоригуємо і надолужимо в тому місці, де вони зупинились. Наші вчителі в цьому експерти! Не воюйте з дітьми через те, що вони не хочуть робити математику! Не зривайтесь на дітей через те, що вони не дотримуються графіка. Не карайте двома година навчання якщо вони сперечаються.
    Все, що я хочу вам сказати: врешті психіка вашоі дитини в цій ситуації набагато важливіша за їі академічні знання. І те, як вони почуватимуться в цей час, залишиться з ними на все життя в пам‘яті. Зважайте на це щодня»  
  2. Наші діти теж злякані, як і ми зараз. Вони не тільки чують все, що навколо відбувається, але й відчувають нашу постійну тривогу. Вони ніколи раніше такого не відчували і не бачили. І хоч ідея не ходити в школу місяць звучить класно, вони напевно уявляють собі літні канікули, а не реальність із ув‘язнення вдома, не зустрічаючись із друзям.
  3. В наступні тижні ви помітите зміни в поведінці дітей. Тривогу, злість, протести, через те, що вони не можуть жити нормальним життям. Вони будуть суперечити, виносити мозок і бунтувати весь цей час. Це нормальна і очікувана поведінка в таких умовах.
  4. Все, що дітям зараз потрібно - комфорт і любов. Відчути, що все налагодиться і буде в порядку. Значить в такі моменти забувайте про графік і навчання, залізьте під ковдру і поваляйтесь разом, пообнімайтесь. Почніть читати якусь книжку разом, як родина. Спечіть печиво чи намалюйте картинку.
  5. Не переживайте, що діти відстануть від програми. Всі діти зараз в одному човні і врешті буде все ок. Коли ми повернемось у класи, то ми все відкоригуємо і надолужимо в тому місці, де вони зупинились. Наші вчителі в цьому експерти! Не воюйте з дітьми через те, що вони не хочуть робити математику! Не зривайтесь на дітей через те, що вони не дотримуються графіка. Не карайте двома година навчання якщо вони сперечаються.
  6. Все, що я хочу вам сказати: врешті психіка вашоі дитини в цій ситуації набагато важливіша за їі академічні знання. І те, як вони почуватимуться в цей час, залишиться з ними на все життя в пам‘яті. Зважайте на це щодня»  

Як організувати навчання дитини під час карантину (10 порад батькам)

  1. Сімейна нарада
Планування і організація – важливі складові успіху домашньої освіти під час карантину. Якщо ви хочете, щоб навчання пройшло успішно, зберіть всю сім’ю за одним столом і проговоріть, як тепер зміниться ваше життя.
Поговоріть з дітьми про нові правила і донесіть до них думку, що, незважаючи на те,що вони тепер сидять вдома, вони все одно будуть отримувати домашні завдання, які необхідно виконувати вчасно.
  1. Розробіть розклад
Важливо створити розклад, який буде включати в себе навчання, прийоми їжі, домашні справи та інші заняття.
Підключіть до створення розкладу дітей – їм буде простіше дотримуватися його, якщо вони приймали участь у його створені.
  1. Зверніться до школи за підтримкою
Зверніться до школи вашої дитини, яким чином вони готові вам допомогти: це стосується шкільної програми, онлайн-платформ і доступних ресурсів.
Поспілкуйтеся з учителем вашої дитини і дізнайтеся, чого конкретно від неї очікують з точки зору виконання завдань і шкільної роботи на час карантину.
  1. Створіть дітям відповідне освітнє середовища
Не забувайте про те, що кожна дитина має різні здібні до навчання і концентрації, і кожен буде відчувати себе комфортніше в різних умовах.
Допоможіть їм створити власний робочий простір: за обіднім столом, у власному ліжку або в затишному кріслі у вітальні.
І не забувайте про те, що іноді зміна локації більше підходить дітям, які звикли переходити з одного класу в інший з кожним наступним уроком.
  1. Не бійтеся запропонувати «хабар»
Деякі школярі мотивують себе самі, а деяким потрібно ввести додаткову умову, наприклад: «Тобі потрібно зробити одне, перш ніж ти зможеш зробити друге».
Обмінюйте зроблені уроки на час, проведений перед телевізором або за відеоіграми, однак запам’ятайте, що правила повинні бути прозорими і чіткими, щоб діти ясно розуміли, що їм потрібно зробити для того, щоб отримати певну нагороду.
Для дітей молодшого віку, рекомендуємо, записати всі справи на день і викреслювати їх у міру виконання, щоб діти могли спостерігати за своїм прогресом (метод «Чиста дошка»).
  1. Робіть перерви
Протягом звичайного шкільного дня у ваших дітей є можливість перепочити – перерва. Не забувайте дозволяти їм робити такі ж перерви, коли вони займаються вдома.
  1. Дайте дітям владу
Якщо подумати, зовсім неважливо, в якому порядку діти будуть виконувати завдання і робити домашню роботу. Необхідно надати їм можливість самим вибирати порядок роботи і терміни її виконання.
Просто візьміть аркуш паперу і запишіть на ньому всі завдання на сьогодні. Дозвольте дітям самим виконати завдання з цього списку в будь-якому зручному для них порядку, викреслюючи ті, які вже готові.
  1. Обговоріть зроблене
Важливі короткі заключні зустрічі, які варто проводити з дітьми в кінці кожного навчального дня.
Обговоріть питання, які у них виникли, відмітьте прогрес у навчанні.
  1. Похваліть дітей та себе
Ви опинилися в незнайомій ситуації,  ваш «шкільний день» не буде ідеальним, і це нормально. Просто пам’ятайте, що і ви, і ваші діти адаптуються до чогось абсолютно нового, тому вас неминуче чекають труднощі .
Карантин – це важкий стрес для всіх. Невизначеність, страх за власне здоров’я, хвилювання за близьких, напружена обстановка на роботі, а ще й закриття шкіл – це стрес для кого завгодно. Знайдіть можливість похвалити дітей та себе у цій ситуації.
  1. Відпочивати та веселитись
Не звинувачуйте себе за те, що щось не вдалося. Станьте однією командою, прислухайтеся один до одного і не забувайте відпочивати і веселитися.   

Корисні посилання для батьків

Психологія дитини


Виховання дитини


Розвиток дитини


Підготовка до школи















Немає коментарів:

Дописати коментар

1 засідання М\О в 2022-23 н.р.

 31 серпня 2022 року відбулося засідання М/О вчителів початкових класів на якому розглянуто нормативні документи, що регламентують функціону...